В Хмельницькій політехніці відбулось зібрання представників закладів фахової передвищої освіти

Нові реалії вимагають нових рішень і активних дій – головний лейтмотив поважного освітянського зібрання в Хмельницькому політехнічному фаховому коледжі Львівської політехніки.
16 лютого в музеї навчального закладу відбулась нарада за участю керівниці відділу з питань освіти і науки Директорату з питань внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента України Кретович Світлани Сергіївни, проректора з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку Національного університету «Львівська політехніка» Коржа Романа Орестовича, директора Автомобільно-дорожнього фахового коледжу Національного університету “Львівська політехніка», кандидата філософських наук Брегіна Михайла Григоровича, представниці ГО «Всеукраїнська Асоціація працівників ВНЗ І-ІІ р.а», заступниці директора Київського фахового коледжу будівництва, архітектури і дизайну Коси Тетяни Григорівни, голови Ради директорів ЗФПО Львівської області Дадака Романа Михайловича, директора Маріупольського будівельного фахового коледжу Білая Антона Вікторовича та інших представників закладів фахової передвищої освіти України.

З доповіддю на тему «Організація безпечного освітнього простору в закладах фахової передвищої освіти в умовах російської агресії» виступив голова Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Хмельниччини, директор Хмельницького політехнічного фахового коледжу Національного університету «Львівська політехніка» доктор економічних наук, доцент, «Заслужений працівник освіти України» Вадим Володимирович Овчарук. Він розповів про досвід роботи очолюваного ним закладу в період дії військового часу, створення в перший день повномасштабного вторгнення росіян Штабу опору, котрий надає всебічну допомогу військовим і постраждалим від війни. Очільник наголосив на співпраці Штабу опору з міжнародними благодійними організаціями та залученні коштів через власний благодійний фонд на потреби армії.

Виступу Вадима Володимировича передувала розширена виїзна екскурсія політехнічним коледжем і додатковими тренувальними площадками, під час якої вельмишановні гості побачили різнопланову волонтерську та винахідницьку роботу хмельницьких політехніків. Зацікавила гостей експозиція військових трофеїв, яку передали волонтерам коледжу наші захисники з різних куточків передової.

В рамках проведення заходу директор Хмельницького музичного фахового коледжу Віктор Юрійович Бернацький передав військовим міношукач, котрий через благодійний фонд «Політехнік Поділля» профінансував очолюваний ним навчальний заклад.

Заклади фахової передвищої освіти Львівської області також активно допомогають ЗСУ. Наочним прикладом цього стало прибуття з-за кордону, в день проведення заходу, карети швидкої допомоги. Оснащення її всім необхідним для спасіння поранених бійців забезпечив голова Ради директорів ЗФПО Львівської області Дадак Роман Михайлович.

Аналізуючи діяльність закладів закладів фахової передвищої освіти, Вадим Володимирович закликав учасників зібрання до більш активної участі у протистоянні ворогу. Він зазначив, що ще на початку збройної агресії проти нашої країни була озвучена концепція діяльності сил опору. Саме представники фахової передвищої освіти,- наголосив доповідач, як патріоти, як стратеги, як спеціалісти в технічних та організаційних напрямках мають зайняти цю важливу нішу, адже війна переходить у затяжну фазу й від кожного залежить як швидко та якою ціною ми виборемо нашу Перемогу.

Українці вже заплатили надзвичайно високу ціну за свою свободу. Кращі з кращих поклали життя у цій боротьбі. Серед них – український поет, письменник, громадський діяч і засновник літературного проєкту «Дух Нації» Юрій Романович Дадак, більш відомий під псевдонімом Юрій Руф. Син присутнього на нараді Романа Михайловича Дадака. На честь Юрія Руфа навесні 2022 року Хмельницька міська рада перейменувала вулицю та провулок Чехова у вулицю та провулок Юрія Руфа. З метою вшанування пам’яті Юрія Руфа учасники наради відвідали вулицю його імені. Там їх зустрічали представники міської ради. Вони подякували та низько вклонились батькові сина-Героя. Журналісти телеканалу «Місто» відзняли про це сюжет.На нараді виступив директор Маріупольського будівельного фахового коледжу Антон Вікторович Білай. Він розповів про роботу свого навчального закладу, котрий в умовах російської агресії змушений був переїхати до Хмельницького. Це цікавий досвід збереження як установи, так і безцінного ресурсу – наших дітей, котрих вдалось привезти з окупованих територій. Нині внутрішньо переміщений заклад забезпечений навчальними та адміністративними приміщеннями, кімнатами в гуртожитку та можливістю користуватися бібліотечним фондом ХПФК.

У рамках екскурсійної програми учасники наради відвідали адміністративні кабінети та навчальні аудиторії, якими нині користуються студенти та викладачі Маріупольського будівельного фахового коледжу. Гості стали свідками відкриття хостелу для студентського та трудового колективу внутрішньо переміщеного закладу. Його перебудова з актового залу – на завершальній стадії, проте деякі кімнати вже готові до поселення. Тож перша викладачка вже отримала запрошення на поселення та зворушливий подарунок – фотокартину з красивим зображенням рідного Маріуполя до приходу туди ненависного «руського міра».

Виступаючи на нараді, начальниця головного управління вищої освіти і освіти дорослих Директорату фахової передвищої, вищої освіти, завідувачка відділу з питань освіти і науки Директорату з питань внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента України Світлана Сергіївна Кретович підсумувала, що заклади фахової передвищої освіти в умовах російської агресії працюють надзвичайно продуктивно, проявляють гнучкість і вміння приймати сміливі управлінські рішення. Хмельницький політехнічний фаховий коледж Львівської політехніки є визнаним лідером серед освітянської спільноти, має успішні показники за багатьма освітянськими параметрами та є потужним волонтерським центром. Саме тому керівнику навчального закладу на День Незалежності у 2022 році було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України». Під час наради Світлана Сергіївна вручила Вадиму Володимировичу державну відзнаку Президента України та подякувала за багаторічну, плідну роботу на благо України.