Оператор дронів – це спеціально навчена людина, яка займається підготовкою БПЛА до польоту і віддалено керує його переміщенням з певною заданою метою.

Безумовно, професію оператора дронів можна вважати професією майбутнього. Адже сфери застосування безпілотників ростуть із неймовірною швидкістю.

Спочатку безпілотні літальні апарати розроблялися і використовувалися суто у військових цілях. Багато армій світу експлуатують безпілотники в рамках розвідувальних дій, для нанесення ударів по силам супротивника і т.п. Хороші фахівці з пілотування дронів тут на вагу золота.

З причини широкого використання дронів практично у всіх сферах життя, потреба у фахівцях набирає свої оберти. Відповідно професія «оператор дронів» стає перспективною і привабливою для шукачів.

Безумовно, управління безпілотником – це непростий процес, що вимагає від оператора певних навичок і вмінь.

У перспективі використання дрона може зекономити господарству до 50% препарату на гектар. Для того, щоб зробити обприскувачем обробку десикантом, потрібно три літри хімії і 150-200 літрів води, на 100 га ­— це 15-20 тонн води. Для обприскування дроном потрібно тільки 1,5 літри хімії та 5-6 літрів води, а це 600 літрів на 100 гектар. Якщо це 10 тис. га, то зекономлено буде 2000 кубів води, а це ­— аж цілий олімпійський басейн, або місячне споживання води у восьми 9-ти поверхових будинках у центрі Києва. Тож економія уже очевидна — економлячи ресурс можна отримати той самий результат, і навіть краще.