ВОЛОНТЕРСЬКІ ТРАДИЦІЇ ХМЕЛЬНИЦЬКИХ ПОЛІТЕХНІКІВ

Хмельницька політехніка славна своїми волонтерськими традиціями. Щорічно студентський і трудовий колективи беруть участь у різноманітних акціях допомоги нужденним, сиротам, хворим на ВІЧ/СНІД.  Активні політехніки і в акціях допомоги фронту.

З початку військових дій долучались до відправлення на фронт різноманітних домашніх смаколиків, на кухні коледжу великою політехнічною родиною ліпили вареники та заготовки до борщу й салатів, збирали кошти на ремонт військової медичної машини та на допомогу пораненим. З початку 2021 року все активніше долучаємось до роботи волонтерської групи «Маскути», яка на замовлення військових виготовляє маскувальні сітки та костюми «Кікімора». Щотижня одна з академічних груп разом із куратором веселою гурбою відправляється до Інформаційно-консультативного центру для родин учасників бойових дій робити таку нескладну, але надзвичайно важливу справу (за попереднім записом, адже приміщення невеличке і дотримуватись карантинних обмежень).

 

За період з червня 2020р. «Маскути» і політехніки сплели 30 маскувальних сіток, 65 «дідьок», «чупокабр»! Найдовша сітка 12,3х9м. Встановлено рекорд: сітка сплетена за 3 дні, а «дідько» за 1 день, за що воїни висловлюють щирі слова вдячності.

Напередодні Міжнародного дня волонтера до коледжу завітала координаторка волонтерської групи «Маскути» Ірина Ковалевська, активна учасниця Помаранчевої і Революції гідності. Вона зустрілась із першокурсниками та розповіла їм про роботу волонтерів, про те як вони з перших днів військового протистояння їздили на фронт та допомагали добровольцям одягом і взуттям. Сьогодні ж військові гостро потребують літніх і зимових захисних сіток, костюмів – саме тому робота з їх плетіння знайдеться кожному. Пані Ірина подякувала всім політехнікам, що вже долучились до волонтерської роботи і вручила колективу ХПК грамоту – подяку за волонтерську допомогу та символічний вишиваний оберіг.


Вона закликала нове поповнення політехніків гідно тримати патріотичні традиції навчального закладу, своєю працею, добрим словом та думкою підтримати тих, хто сьогодні в надважких умовах стоїть на захисті нашої Батьківщини, а отже – і кожного з нас.
Політехніків було відзначено і під час урочистостей до Дня волонтера у Хмельницькій міській раді. Подяку міського голови колективу Хмельницького політехнічного фахового коледжу Національного університету «Львівська політехніка» за активну громадську діяльність, патріотизм, розвиток волонтерського руху в міській територіальній громаді було вручено співорганізатору більшості волонтерських акцій, багаторічній голові студпрофкому ХПК.