Участь хмельницьких політехніків у заході «Агропродовольча сфера в Україні. Виклики, перспективи, можливості»
Заступник директора з навчальної роботи Хмельницького політехнічного фахового коледжу Національного університету «Львівська політехніка» Дмитро Пижов та викладач коледжу професор Олександр Мясіщев взяли участь в інформаційному заході «Агропродовольча сфера в Україні. Виклики, перспективи, можливості» (21 жовтня 2021р., м. Львів). Організаторами форуму є Європейський інститут інновацій і технологій в області продуктів харчування (EIT Food) та ТechStartUp School (Львівська політехніка).

Під час форуму учасники ознайомились з можливостями і програмами Європейського інституту інновацій та технологій (EIT), дізналися про сучасні наукові досягнення у агропродовольчій сфері, ознайомились з інноваціями, що застосовуються сільськогосподарськими виробниками України, взяли участь у дискусії з питань впровадження харчових інновацій, встановили корисні зв’язки з потенційними партнерами.
Фахівці ХПФК представили учасникам заходу власну розробку – вантажний квадрокоптер. Це успішний приклад використання сучасних досягнень науки в області автоматизації, комп’ютерних систем та дронобудування для роботи в агротехнічній галузі.
Його призначення
1. Виконання польоту в автоматичному режимі по заданій траєкторії.
2. Політ в режимі FPV з використанням відео системи.
3.Доставка декількох вантажів в задані точки траєкторії в автоматичному режимі. Автоматичне повернення в точку старту.
4. Обприскування посівів засобами захисту рослин. На дрон встановлюється бак, насос, форсунки, які в автоматичному режимі в заданих точках траєкторії виконують обприскування рослин.
ХПФК вже багато років тісно співпрацює з Тech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка», не вперше бере участь у подібних зустрічах . З вдячності за результативні роки роботи представники коледжу презентували в подарунок власний проєкт – сучасну інтерактивну дошку.