Залізниця з цифровим керуванням та 3D-принтер: хмельницькі студенти показали власні винаходи

Симулятор правил дорожнього руху, залізничний макет з цифровим керуванням, 3D-принтер – такі винаходи створюють під час навчання студенти Хмельницького політехнічного коледжу. За словами директора навчального закладу Вадима Овчарука, кожен винахід студенти презентують, як дипломну роботу під час випускних іспитів.

Студент третього курсу інженерного відділення Вадим Мостовий розробив 3Д-принтер. Цей пристрій створює складні рухомі механізми без додаткового з’єднання.

«Спочатку нагрівається стіл, потім є датчик, який також нагрівається, подається пластик – він у вигляді нитки. Цей пластик виплавляється по певній траєкторії. Воно створюється шарами і за один раз повністю рухомі механізми створюються», – розповідає студент.

Вадим Мостовий розробив 3Д-принтер. Фото: Суспільне Поділля

Вадим Мостовий додає, студенти можуть створювати потрібну деталь на комп’ютері.

Залізничний макет з цифровим керуванням – розробка студентів відділення комп’ютерної інженерії. Про це розповідає його четвертокурсник Дмитро Дмитришин: «даний стенд створено завдяки зусиллям студентів для того, щоб студенти молодших курсів вивчали особливості роботи з мікроконтролерами та цифровим дистанційним керуванням. Стенд підтримує керування за допомогою комп’ютерів та всієї сучасної техніки».

Дмитро Дмитришин додає, макет залізниці обрали з-поміж інших стратегічних об’єктів, адже займає найменшу площу.

Залізничний макет з цифровим керуванням – розробка студентів відділення комп’ютерної інженерії

Залізничний макет з цифровим керуванням – розробка студентів відділення комп’ютерної інженерії

Богдан Хмельницький – випускник коледжу, зараз працює викладачем на відділенні автомобільного транспорту. Симулятор правил дорожнього руху – його особиста розробка.

«Ми маємо кузов безпосередньо автомобіля, в якому забезпечено абсолютно весь функціонал легкового автомобіля, які ми використовуємо зазвичай під час повсякденного водіння. І за допомогою електричних компонентів всі сигнали перетворені в електричні сигнали і фіксуються комп’ютером», – розповідає Богдан.

Богдан Хмельницький додає, аналоги такого пристрою в Україні коштують від 200 тисяч гривень. Йому на розробку вдалося витратити лише 16 тисяч.

Директор політехнічного коледжу Вадим Овчарук каже, студенти створюють власні розробки, презентуючи їх як дипломні проєкти.

Симулятор правил дорожнього руху

«Кожного вступника, так і їхніх батьків цікавить результат роботи. От якраз це і стало мотивацією для того, щоб наші студенти, виконуючи дипломні проєкти, могли в першу чергу створити той дипломний проєкт, який стає в пригоді безпосередньо в житті», – говорить директор.

За словами Вадима Овчарука, у Хмельницькому політехнічному коледжі винаходи студентів експонують на виставках для вступників.

 

Джерело: https://suspilne.media/71046-na-hmelniccini-pid-cas-pozezi-skladu-z-vugillam-bulo-viavleno-tilo-colovika/